Будинок Миколи Голованя

  • Будинок Миколи Голованя у Луцьку – це архітектурна пам’ятка сучасної історії міста. Це не просто житловий будинок, а справжній витвір мистецтва, створений місцевим скульптором самотужки.
  • Насправді це будинок-майстерня місцевого скульптора Миколи Голованя, який він оздоблює уже понад 30 років.
  • Хижі звірі, птахи, міфічні істоти – тут можна знайти все. У мистецьких роботах скульптора переплітаються найрізноманітніші стилі. Це і готика, і ренесанс, і модерн. Це, в свою чергу, робить оселю скульптора цікавою й принадливою для аудиторії туристів.

Будинок є добре знаним, його постійно відвідують лучани та гості з інших міст. Та й сам скульптор з радістю зустрічає гостей. Вони, натомість, лишають захоплені відгуки у спеціальному журналі.

«А мій будинок – то найбільший здобуток за всі 30 років, що я працюю. Тут проходять екскурсії. І я, як митець, заради цього працюю і живу. Не для себе – для людей. Будинок будував з нуля. Колись влада, бачачи, що я багато працюю, дали мені цей клаптик землі в оренду. Зараз я його хочу приватизувати, але мені не дають цього зробити», – Микола Головань, проект «Обличчя Луцька», січень 2013 року

Коротка історична довідка:
Над будинком Микола Головань працює самотужки вже понад 30 років. Часто цю споруду називають будинком з химерами, хоча сам скульптор зізнається, що йому це не подобається. Споруда нагадує середньовічний замок з рисами готики й бароко. Витвори прикрашають стіни, дах, подвір’я. Виготовляє їх митець здебільшого з каменю та зеленого пісковика. Загалом, у будинку понад 500 скульптур.

  • Луцьк, вул. Лютеранська, 9
  • Час роботи: цілодобово
×
Додати подію

Афішу події просимо надіслати на e-mail: loginlutsk@gmail.com (в темі листа вкажіть назву події)
Приклад: 18 квітня 18:00-19:00

×
Додай свою улюблену локацію міста!

Login.lutsk.ua – інтерактивна мапа громадсько-активних місць та просторів Луцька. На сайті є можливість перегляду громадських організацій, публічних місць, творчих і активних зон міста за категоріями, пошук ключовими словами, можливість додавати події в календар та ділитися ними з іншими.
Хто може стати частиною мапи? Місцеві ГО, бібліотеки, творчі студії, організатори фестивалів і різноманітних проектів, які працюють на території Луцька.

(ГО, установи, публічного простору, галереї тощо)
Опис повинен бути не менше 1 тисячі символів. Поділіться своїми життєвими цінностями, пріоритетами та розкажіть, в якій атмосфері ви творите хороші справи та чому варто долучитися до Вашої діяльності / відвідати Ваш простір.
×
×
X